Back to results

Results Print this page

2009 24km OC1/OC2 Relay Results

Search results

  • Division
    Filter results for selected Event

  • Bib No.
    Search on bib no.

  • Participant/Team Name
    Search participant/team name (or part of)

  • Division
    Search on division name. i.e open (20-39)

  • Club Name
    Search on club name

24km OC1 Relay Women's Overall

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 60 robosykes Open Women ---- ---- 35:25, 36:40, 37:26, 38:36 2:28:07
2 63 Double Trouble Open Women ---- ---- 35:01, 38:57, 36:23, 41:09 2:31:30
3 22 Moku Lua Master Women ---- ---- 37:54, 1:22:49, 43:45, 0:01 2:44:29
4 78 Team Whakatane Open Women ---- ---- 37:50, 41:53, 1:29:24, 0:00 2:49:07
5 28 Xtna & Neats Master Women ---- ---- 39:55, 1:26:48, 43:04, 0:05 2:49:52
6 64 Mataiwhetu Hodges Girls Open Women ---- ---- 40:18, 40:40, 46:17, 44:57 2:52:12
7 72 Kay and Shelley Senior Master Women ---- ---- 40:25, 1:29:22, 45:37, 0:01 2:55:25
8 31 Okere Women Master Women ---- ---- 40:36, 46:23, 44:00, 45:03 2:56:02
9 20 Me & You Master Women ---- ---- 43:51, 48:43, 48:01, 46:15 3:06:50
10 34 Te Puu Ao/Miti Master Women ---- ---- 43:19, 49:43, 46:19, 49:02 3:08:23
11 73 Lianne & Katja Senior Master Women ---- ---- 44:38, 1:41:28, 49:50 3:15:56
12 54 Dats us Open Women ---- ---- 43:21, 52:25, 48:54, 53:14 3:17:54
13 4 Magma Mamaz Master Women ---- ---- 43:18, 50:35, 52:34, 51:33 3:18:00
14 81 Takirua Open Women ---- ---- 41:27, 58:07, 43:54, 1:00:19 3:23:47
15 7 Mini Meez Senior Master Women ---- ---- 48:35, 49:47, 54:59, 51:11 3:24:32
16 96 Te Tupu Engine Girls Master Women ---- ---- 48:18, 1:45:12, 53:00 3:26:30

24km OC1 Relay Open Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 60 robosykes Open Women ---- ---- 35:25, 36:40, 37:26, 38:36 2:28:07
2 63 Double Trouble Open Women ---- ---- 35:01, 38:57, 36:23, 41:09 2:31:30
3 78 Team Whakatane Open Women ---- ---- 37:50, 41:53, 1:29:24, 0:00 2:49:07
4 64 Mataiwhetu Hodges Girls Open Women ---- ---- 40:18, 40:40, 46:17, 44:57 2:52:12
5 54 Dats us Open Women ---- ---- 43:21, 52:25, 48:54, 53:14 3:17:54
6 81 Takirua Open Women ---- ---- 41:27, 58:07, 43:54, 1:00:19 3:23:47

24km OC1 Relay Master Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 22 Moku Lua Master Women ---- ---- 37:54, 1:22:49, 43:45, 0:01 2:44:29
2 28 Xtna & Neats Master Women ---- ---- 39:55, 1:26:48, 43:04, 0:05 2:49:52
3 31 Okere Women Master Women ---- ---- 40:36, 46:23, 44:00, 45:03 2:56:02
4 20 Me & You Master Women ---- ---- 43:51, 48:43, 48:01, 46:15 3:06:50
5 34 Te Puu Ao/Miti Master Women ---- ---- 43:19, 49:43, 46:19, 49:02 3:08:23
6 4 Magma Mamaz Master Women ---- ---- 43:18, 50:35, 52:34, 51:33 3:18:00
7 96 Te Tupu Engine Girls Master Women ---- ---- 48:18, 1:45:12, 53:00 3:26:30

24km OC1 Relay Senior Master Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 72 Kay and Shelley Senior Master Women ---- ---- 40:25, 1:29:22, 45:37, 0:01 2:55:25
2 73 Lianne & Katja Senior Master Women ---- ---- 44:38, 1:41:28, 49:50 3:15:56
3 7 Mini Meez Senior Master Women ---- ---- 48:35, 49:47, 54:59, 51:11 3:24:32

24km OC1 Relay Men's Overall

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 40 Paddles Open Men ---- ---- 31:07, 31:10, 1:05:33, 0:00 2:07:50
2 6 Bryce & Troy Open Men ---- ---- 32:18, 31:27, 33:59, 32:04 2:09:48
3 38 Kingi & Hemi Open Men ---- ---- 31:20, 31:45, 1:34, 1:05:10 2:09:49
4 11 Kialoa Master Men ---- ---- 32:08, 32:18, 34:18, 33:05 2:11:49
5 5 Guy & Ruben Open Men ---- ---- 33:11, 31:54, 34:46, 32:24 2:12:15
6 84 Helleur/white Master Men ---- ---- 32:07, 33:04, 34:31, 33:57 2:13:39
7 37 KNOBS Open Men ---- ---- 32:47, 33:21, 33:33, 36:34 2:16:15
8 50 Bhutt Open Men ---- ---- 33:18, 33:38, 35:17, 34:44 2:16:57
9 90 Mark and Chex Open Men ---- ---- 33:48, 1:45:30 2:19:18
10 93 Team Lanos Open Men ---- ---- 32:33, 34:16, 36:55, 37:09 2:20:53
11 39 Triton Open Men ---- ---- 34:24, 35:53, 36:12, 37:24 2:23:53
12 46 gisborne surfers Open Men ---- ---- 34:20, 36:49, 35:03, 38:11 2:24:23
13 43 Sons of Miti Open Men ---- ---- 35:20, 36:07, 37:11, 36:16 2:24:54
14 92 Monsand/Currie Senior Master Men ---- ---- 34:46, 35:43, 37:50, 37:12 2:25:31
15 41 Gamblers Open Men ---- ---- 31:15, 38:07, 34:51, 41:26 2:25:39
16 71 Te Tupu engine Boys Senior Master Men ---- ---- 33:45, 36:45, 36:21, 38:53 2:25:44
17 91 Lambert/Strecker Master Men ---- ---- 35:12, 35:31, 36:56, 38:12 2:25:51
18 47 Kaiwai Open Men ---- ---- 33:29, 38:20, 1:14:10, 0:02 2:26:01
19 89 Rod and Todd Master Men ---- ---- 33:06, 1:14:46, 39:08 2:27:00
20 86 2 Ugliez Open Men ---- ---- 35:15, 35:17, 38:27, 38:59 2:27:58
21 67 Team Te Ika Nui Australia Senior Master Men ---- ---- 36:34, 36:01, 39:26, 36:39 2:28:40
22 75 Noosa White Senior Master Men ---- ---- 34:44, 37:59, 36:45, 41:12 2:30:40
23 74 Late Entry Open Men ---- ---- 36:21, 37:23, 39:35, 40:06 2:33:25
24 83 Jase & Ritchie Open Men ---- ---- 34:29, 40:15, 37:03, 44:34 2:36:21
25 13 Rob & Rob Master Men ---- ---- 36:39, 2:00:49, 0:01 2:37:29
26 68 Team Te Ika Nui Australia 2 Senior Master Men ---- ---- 37:59, 38:51, 40:18, 40:54 2:38:02
27 45 McGROOZY Open Men ---- ---- 39:14, 1:21:04, 37:57, 0:02 2:38:17
28 79 Ruamano Open Men ---- ---- 38:58, 37:05, 43:14, 39:12 2:38:29
29 85 New Born Master Men ---- ---- 34:50, 1:19:02, 45:10 2:39:02
30 49 Vaka Manu Open Men ---- ---- 37:05, 41:35, 43:03, 42:28 2:44:11
31 15 tem pu're Master Men ---- ---- 38:38, 40:42, 43:35, 42:15 2:45:10
32 16 Te Tupu engine Boys Master Men ---- ---- 38:53, 39:46, 45:13, 42:52 2:46:44
33 48 River Runners Open Men ---- ---- 38:31, 43:04, 42:11, 44:11 2:47:57
34 87 Matapihi Senior Master Men ---- ---- 39:39, 43:14, 43:14, 42:58 2:49:05
35 14 Coin Co Try Hards Master Men ---- ---- 37:58, 41:33, 46:21, 43:45 2:49:37
36 44 giveittome Open Men ---- ---- 37:32, 45:29, 41:14, 46:29 2:50:44
37 10 Steve & Mike Master Men ---- ---- 36:11, 1:28:03, 47:46, 0:01 2:52:01
38 1 Tim Tapsell Danny Kaiawe Master Men ---- ---- 39:19, 43:23, 1:30:49, 0:00 2:53:31
39 17 Te Tupu engine Boys Master Men ---- ---- 43:17, 48:25, 46:13, 44:19 3:02:14
40 97 Rangi and Allen Open Men ---- ---- 44:03, 1:05:03, 49:58, 23:12 3:02:16
41 42 Matukutururu Open Men ---- ---- 40:57, 49:01, 5:16, 1:29:20 3:04:34
42 94 Junior and Inano Open Men ---- ---- 44:12, 48:00, 46:10, 49:56 3:08:18
43 70 Matukutureia Senior Master Men ---- ---- 43:51, 46:37, 49:40, 50:12 3:10:20
44 66 B & B Senior Master Men ---- ---- 43:46, 51:36, 55:07, 56:32 3:27:01

24km OC1 Relay Open Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 40 Paddles Open Men ---- ---- 31:07, 31:10, 1:05:33, 0:00 2:07:50
2 6 Bryce & Troy Open Men ---- ---- 32:18, 31:27, 33:59, 32:04 2:09:48
3 38 Kingi & Hemi Open Men ---- ---- 31:20, 31:45, 1:34, 1:05:10 2:09:49
4 5 Guy & Ruben Open Men ---- ---- 33:11, 31:54, 34:46, 32:24 2:12:15
5 37 KNOBS Open Men ---- ---- 32:47, 33:21, 33:33, 36:34 2:16:15
6 50 Bhutt Open Men ---- ---- 33:18, 33:38, 35:17, 34:44 2:16:57
7 90 Mark and Chex Open Men ---- ---- 33:48, 1:45:30 2:19:18
8 93 Team Lanos Open Men ---- ---- 32:33, 34:16, 36:55, 37:09 2:20:53
9 39 Triton Open Men ---- ---- 34:24, 35:53, 36:12, 37:24 2:23:53
10 46 gisborne surfers Open Men ---- ---- 34:20, 36:49, 35:03, 38:11 2:24:23
11 43 Sons of Miti Open Men ---- ---- 35:20, 36:07, 37:11, 36:16 2:24:54
12 41 Gamblers Open Men ---- ---- 31:15, 38:07, 34:51, 41:26 2:25:39
13 47 Kaiwai Open Men ---- ---- 33:29, 38:20, 1:14:10, 0:02 2:26:01
14 86 2 Ugliez Open Men ---- ---- 35:15, 35:17, 38:27, 38:59 2:27:58
15 74 Late Entry Open Men ---- ---- 36:21, 37:23, 39:35, 40:06 2:33:25
16 83 Jase & Ritchie Open Men ---- ---- 34:29, 40:15, 37:03, 44:34 2:36:21
17 45 McGROOZY Open Men ---- ---- 39:14, 1:21:04, 37:57, 0:02 2:38:17
18 79 Ruamano Open Men ---- ---- 38:58, 37:05, 43:14, 39:12 2:38:29
19 49 Vaka Manu Open Men ---- ---- 37:05, 41:35, 43:03, 42:28 2:44:11
20 48 River Runners Open Men ---- ---- 38:31, 43:04, 42:11, 44:11 2:47:57
21 44 giveittome Open Men ---- ---- 37:32, 45:29, 41:14, 46:29 2:50:44
22 97 Rangi and Allen Open Men ---- ---- 44:03, 1:05:03, 49:58, 23:12 3:02:16
23 42 Matukutururu Open Men ---- ---- 40:57, 49:01, 5:16, 1:29:20 3:04:34
24 94 Junior and Inano Open Men ---- ---- 44:12, 48:00, 46:10, 49:56 3:08:18

24km OC1 Relay Master Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 11 Kialoa Master Men ---- ---- 32:08, 32:18, 34:18, 33:05 2:11:49
2 84 Helleur/white Master Men ---- ---- 32:07, 33:04, 34:31, 33:57 2:13:39
3 91 Lambert/Strecker Master Men ---- ---- 35:12, 35:31, 36:56, 38:12 2:25:51
4 89 Rod and Todd Master Men ---- ---- 33:06, 1:14:46, 39:08 2:27:00
5 13 Rob & Rob Master Men ---- ---- 36:39, 2:00:49, 0:01 2:37:29
6 85 New Born Master Men ---- ---- 34:50, 1:19:02, 45:10 2:39:02
7 15 tem pu're Master Men ---- ---- 38:38, 40:42, 43:35, 42:15 2:45:10
8 16 Te Tupu engine Boys Master Men ---- ---- 38:53, 39:46, 45:13, 42:52 2:46:44
9 14 Coin Co Try Hards Master Men ---- ---- 37:58, 41:33, 46:21, 43:45 2:49:37
10 10 Steve & Mike Master Men ---- ---- 36:11, 1:28:03, 47:46, 0:01 2:52:01
11 1 Tim Tapsell Danny Kaiawe Master Men ---- ---- 39:19, 43:23, 1:30:49, 0:00 2:53:31
12 17 Te Tupu engine Boys Master Men ---- ---- 43:17, 48:25, 46:13, 44:19 3:02:14

24km OC1 Relay Senior Master Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 92 Monsand/Currie Senior Master Men ---- ---- 34:46, 35:43, 37:50, 37:12 2:25:31
2 71 Te Tupu engine Boys Senior Master Men ---- ---- 33:45, 36:45, 36:21, 38:53 2:25:44
3 67 Team Te Ika Nui Australia Senior Master Men ---- ---- 36:34, 36:01, 39:26, 36:39 2:28:40
4 75 Noosa White Senior Master Men ---- ---- 34:44, 37:59, 36:45, 41:12 2:30:40
5 68 Team Te Ika Nui Australia 2 Senior Master Men ---- ---- 37:59, 38:51, 40:18, 40:54 2:38:02
6 87 Matapihi Senior Master Men ---- ---- 39:39, 43:14, 43:14, 42:58 2:49:05
7 70 Matukutureia Senior Master Men ---- ---- 43:51, 46:37, 49:40, 50:12 3:10:20
8 66 B & B Senior Master Men ---- ---- 43:46, 51:36, 55:07, 56:32 3:27:01

24km OC1 Mixed

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 88 R n B Open Mixed ---- ---- 37:32, 42:02, 41:53, 43:44 2:45:11
2 95 Michael and Tina Sala Open Mixed ---- ---- 37:26, 55:45, 42:17, 44:20 2:59:48
3 80 Anderson Mixed Open Mixed ---- ---- 46:01, 57:34, 48:05, 54:47 3:26:27

24km OC2 Relay Women's Overall

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 58 Vudu Dolls Open Women ---- ---- 36:39, 40:50, 41:47, 42:52 02:42:08
2 55 Oh My Lyfe Open Women ---- ---- 40:22, 59:57, 1:04:18, 0:08 02:44:45
3 21 Team All Over Master Women ---- ---- 37:48, 41:33, 41:52, 44:15 02:45:28
4 25 Oarsome 4some Senior Master Women ---- ---- 40:00, 43:00, 45:08, 45:24 02:53:32
5 26 Team Te Ika Nui 3 Master Women ---- ---- 41:42, 44:44, 47:52, 45:32 02:59:50
6 56 Mataiwhetu Rua Open Women ---- ---- 42:18, 43:24, 49:13, 45:34 03:00:29
7 33 Black Pearls Master Women ---- ---- 03:00:29 03:00:29
8 27 Going Postal Master Women ---- ---- 40:00, 43:54, 51:02, 46:23 03:01:19
9 62 What Ever Open Women ---- ---- 41:45, 44:27, 51:19, 45:17 03:02:48
10 29 Groovy Chicks Master Women ---- ---- 39:12, 52:16, 47:26, 45:51 03:04:45
11 24 Mataiwhetu Tahi Senior Master Women ---- ---- 42:05, 44:23, 52:01, 47:45 03:06:14
12 57 Team Ahurangi Open Women ---- ---- 40:48, 50:19, 56:14, 53:28 03:20:49
13 82 Te Pou Chicks Open Women ---- ---- 41:02, 1:47:27, 53:07 03:21:36
14 8 Team Doris Senior Master Women ---- ---- 41:13, 54:37, 50:25, 1:02:37 03:28:52

24km OC2 Relay Open Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 58 Vudu Dolls Open Women ---- ---- 36:39, 40:50, 41:47, 42:52 2:42:08
2 55 Oh My Lyfe Open Women ---- ---- 40:22, 59:57, 1:04:18, 0:08 2:44:45
3 56 Mataiwhetu Rua Open Women ---- ---- 42:18, 43:24, 49:13, 45:34 3:00:29
4 62 What Ever Open Women ---- ---- 41:45, 44:27, 51:19, 45:17 3:02:48
5 57 Team Ahurangi Open Women ---- ---- 40:48, 50:19, 56:14, 53:28 3:20:49
6 82 Te Pou Chicks Open Women ---- ---- 41:02, 1:47:27, 53:07 3:21:36

24km OC2 Relay Master Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 21 Team All Over Master Women ---- ---- 37:48, 41:33, 41:52, 44:15 2:45:28
2 26 Team Te Ika Nui 3 Master Women ---- ---- 41:42, 44:44, 47:52, 45:32 2:59:50
3 33 Black Pearls Master Women ---- ---- 3:00:29 3:00:29
4 27 Going Postal Master Women ---- ---- 40:00, 43:54, 51:02, 46:23 3:01:19
5 29 Groovy Chicks Master Women ---- ---- 39:12, 52:16, 47:26, 45:51 3:04:45

24km OC2 Relay Senior Master Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 25 Oarsome 4some Senior Master Women ---- ---- 40:00, 43:00, 45:08, 45:24 2:53:32
2 8 Team Doris Senior Master Women ---- ---- 41:13, 54:37, 50:25, 1:02:37 3:28:52
3 24 Mataiwhetu Tahi Senior Master Women ---- ---- 42:05, 44:23, 52:01, 47:45 3:06:14

24km OC2 Relay Men's Overall

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 77 Kaitiaki Boys Open Men ---- ---- 33:54, 33:34, 35:07, 36:53 02:19:28
2 65 TEAM TOFS Senior Master Men ---- ---- 33:53, 36:07, 43:33, 41:25 02:34:58
3 12 Karawhiua Kaipara Master Men ---- ---- 38:43, 39:57, 44:50, 42:12 02:45:42
4 51 Posse Open Men ---- ---- 35:11, 51:16, 40:56, 43:33 02:50:56

24km OC2 Open Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 77 Kaitiaki Boys Open Men ---- ---- 33:54, 33:34, 35:07, 36:53 2:19:28
2 51 Posse Open Men ---- ---- 35:11, 51:16, 40:56, 43:33 2:50:56

24km OC2 Relay Master Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 12 Karawhiua Kaipara Master Men ---- ---- 38:43, 39:57, 44:50, 42:12 2:45:42

24km OC2 Relay Senior Master Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Split Time Finish Time
1 65 TEAM TOFS Senior Master Men ---- ---- 33:53, 36:07, 43:33, 41:25 2:34:58
Top