Back to results

Results Print this page

2019 24km OC1 Race Results

Search results

  • Division
    Filter results for selected Event

  • Bib No.
    Search on bib no.

  • Participant/Team Name
    Search participant/team name (or part of)

  • Division
    Search on division name. i.e open (20-39)

  • Club Name
    Search on club name

24km OC1 Open Mixed Relay

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
---- 74 Team M Zandstra / H Rolleston Open Mixed Ruamata NZ 2:33:28
1 34 Team K Henry / K Henry Open Mixed Mitamitaga NZ 2:57:00
2 86 Team J Reti / C Reti Open Mixed Nga Hoe Horo NZ 3:12:42

24km OC1 Master Mixed Relay

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 14 Team R Francis / G Jones Master Mixed Akarana NZ 2:43:37
2 20 Team G BARRIBALL / S Katene Master Mixed PCKC NZ 3:09:44
3 11 Team A Gordon- Glassford / B Coulston Master Mixed Taniwha NZ 3:19:38
4 17 Team K Robertson / J Robertson Master Mixed AustCham Paddle Club (Singapore) Singapore 3:22:24
5 116 Team T Farr/s Trounson Master Mixed ---- ---- 3:36:15
DNF 23 Team I Kaptein / Q Clough Master Mixed Mangawhai Waka Ama NZ ----

24km OC1 Senior Master Mixed Relay

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 41 Team P Reaburn / L Reaburn Senior Master Mixed Waitakere NZ 3:13:47
2 45 Team K Mackie-smith / M Lees Senior Master Mixed TMOCC NZ 3:25:59
3 39 Team A Wikiriwhi / E Wikiriwhi Senior Master Mixed Taniwha NZ 3:27:46
4 8 Team P Ash / L Ash Senior Master Mixed Taniwha Outrigger Canoe Club NZ 3:36:41
5 43 Team A Cribb / J Cribb Senior Master Mixed Ocean Blue NZ 3:38:04
DNF 7 Team T Carne / S Carne Senior Master Mixed Parihaka Waka Ama Inc NZ ----

24km OC1 Open Women Relay

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 35 Team A Cairns / R Nuku Open Women Haeata Ocean Sports Inc NZ 2:40:28
2 103 Team R Klue / J Vranjes Open Women Kiwi waka ama Singapore Singapore 3:26:54
DNF 30 Team T Potini / A Taua Open Women Waka Tangata o Te Awhinamai NZ ----
DNF 143 Team A Ruka/J Moon Open Women ---- NZ ----

24km OC1 Senior Master Women Relay

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 38 Team S Uhl / Y Rogers Senior Master Women Ruamata NZ 2:47:07
2 94 Team M Papuni / K Ross Senior Master Women Te Au Rere Wakama Club NZ 2:59:50
3 37 Team L Tainui / N King Senior Master Women Ruamata NZ 3:07:09
4 42 Team N Kairua / O Albert Senior Master Women Tamaki Outriggers Club NZ 3:48:16
DNF 46 Team L Joyce / J Fletcher Senior Master Women Portage Crossing NZ ----

24km OC1 Golden Master Women Relay

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 2 Team L Tane / K Bertsen Golden Master Women Taniwha NZ 3:50:57
2 5 Team L Webster / A Strickland Golden Master Women Waitakere OCC NZ 3:52:49
3 3 Team L McFarland / E De Jong Golden Master Women Waitakere OCC NZ 3:57:23
DNF 6 Team M Smith / K Hildebrandt Golden Master Women Waitakere OCC NZ ----
DNF 4 Team L Howat / L Tomuli Golden Master Women Waitakere OCC NZ ----
Top