Back to results

Results Print this page

2014 24km OC2 & OC3 Relay Results

Search results

  • Division
    Filter results for selected Event

  • Bib No.
    Search on bib no.

  • Participant/Team Name
    Search participant/team name (or part of)

  • Division
    Search on division name. i.e open (20-39)

  • Club Name
    Search on club name

OC2 Open Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24063 4 Beans in a pod Open Women Te Paerangi ---- 2:25:15

OC2 Master Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24064 Patikirau Master Women Hoe Waka Wairoa ---- 2:12:56
2 24032 Wahine Maia Master Women Horouta Waka Hoe ---- 2:20:36
3 24031 Hinematioro Master Women Horouta Waka Hoe ---- 2:31:11

OC2 Womens Overall

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24064 Patikirau Master Women Hoe Waka Wairoa ---- 02:12:56
2 24032 Wahine Maia Master Women Horouta Waka Hoe ---- 02:20:36
3 24063 4 Beans in a pod Open Women Te Paerangi ---- 02:25:15
4 24031 Hinematioro Master Women Horouta Waka Hoe ---- 02:31:11

OC2 Open Mixed

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24090 Brothers n Sisters Open Mixed Cook Islands OCC ---- 1:59:14
2 24089 Kuki Rua Open Mixed Cook Islands OCC ---- 2:06:05

OC2 Master Mixed

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24029 Kona Kiwi's Master Mixed Parihaka Waka Ama ---- 01:57:06
2 24021 Aussie Allsorts Master Mixed Hekili ---- 02:08:04
3 24043 Ebonies and Ivories Master Mixed portage, Te paerangi ---- 02:12:42
4 24080 Orakei Water Sports - Team Br Master Mixed Orakei Water Sports ---- 02:16:25
5 24095 Kuki Tai Masters Master Mixed Cook Islands Outriggers ---- 02:16:44

OC2 Mixed Overall

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24029 Kona Kiwi's Master Mixed Parihaka Waka Ama ---- 01:57:06
2 24090 Brothers n Sisters Open Mixed Cook Islands OCC ---- 01:59:14
3 24089 Kuki Rua Open Mixed Cook Islands OCC ---- 02:06:05
4 24021 Aussie Allsorts Master Mixed Hekili ---- 02:08:04
5 24043 Ebonies and Ivories Master Mixed portage, Te paerangi ---- 02:12:42
6 24080 Orakei Water Sports - Team Br Master Mixed Orakei Water Sports ---- 02:16:25
7 24095 Kuki Tai Masters Master Mixed Cook Islands Outriggers ---- 02:16:44

OC2 Open Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24119 Roozys Open Men ---- ---- 1:46:59
2 24115 Hekili Open Open Men Hekili ---- 1:59:44

OC2 Master Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24036 Cairns Beaches Master Men Cairns Beaches ---- 1:47:33
2 24012 HEKILI Master Master Men Hekili Outrigger Canoe Club ---- 1:48:19
3 24088 Rotoiti Master Men Te Arawa Paddlers Inc ---- 2:07:07
4 24013 Cairns Beaches Master Men Cairns Beaches ---- 2:24:32

OC2 Mens Overall

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24119 Roozys Open Men ---- ---- 01:46:59
2 24036 Cairns Beaches Master Men Cairns Beaches ---- 01:47:33
3 24012 HEKILI Master Master Men Hekili Outrigger Canoe Club ---- 01:48:19
4 24115 Hekili Open Open Men Hekili ---- 01:59:44
5 24088 Rotoiti Master Men Te Arawa Paddlers Inc ---- 02:07:07
6 24013 Cairns Beaches Master Men Cairns Beaches ---- 02:24:32

OC2 Master Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24114 Lara & Mates Master Women ---- ---- 2:37:16

OC2 Snr Master Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24020 Nga Wahine o Hawaikinui Snr Master Women Hawaiki Nui ---- 3:11:01

OC2 Womens Overall

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24114 Lara & Mates Master Women ---- ---- 02:37:16
2 24020 Nga Wahine o Hawaikinui Snr Master Women Hawaiki Nui ---- 03:11:01

OC2 Open Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24111 Puarai & Moana Open Men EDT ---- 1:51:40

OC2 Master Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24108 Bill & JP Master Men EDT ---- 1:41:29
2 24110 Francis & Teva Master Men EDT ---- 1:44:30
3 24109 Marama & Heirangi Master Men EDT ---- 1:46:53

OC2 Mens Overall

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24108 Bill & JP Master Men EDT ---- 01:41:29
2 24110 Francis & Teva Master Men EDT ---- 01:44:30
3 24109 Marama & Heirangi Master Men EDT ---- 01:46:53
4 24111 Puarai & Moana Open Men EDT ---- 01:51:40

OC3 Open Mixed

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24030 Tassie Devils Open Mixed Cradle Coast OCC ---- 2:36:46
2 24112 Haweke Open Mixed Haweke ---- 2:40:14
3 24082 Elijah Open Mixed Mooloolaba ---- 2:45:17
4 24035 Cairns Beaches Open Mixed Cairns Beaches ---- 2:47:05
5 24037 Coconuts Open Mixed Coconuts OCC ---- 2:47:34

OC3 Master Mixed

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24075 Panamuna Master Mixed Panamuna ---- 2:44:21
2 24075 Panamuna Master Mixed Panamuna ---- 2:44:21
3 24076 Panamuna Master Mixed Panamuna ---- 3:02:20

OC3 Mixed Overall

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24030 Tassie Devils Open Mixed Cradle Coast OCC ---- 02:36:46
2 24112 Haweke Open Mixed Haweke ---- 02:40:14
3 24075 Panamuna Master Mixed Panamuna ---- 02:44:21
4 24075 Panamuna Master Mixed Panamuna ---- 02:44:21
5 24082 Elijah Open Mixed Mooloolaba ---- 02:45:17
6 24035 Cairns Beaches Open Mixed Cairns Beaches ---- 02:47:05
7 24037 Coconuts Open Mixed Coconuts OCC ---- 02:47:34
8 24076 Panamuna Master Mixed Panamuna ---- 03:02:20
Top