Back to results

Results Print this page

2014 24km OC1 Ruddered Relay Results

Search results

  • Division
    Filter results for selected Event

  • Bib No.
    Search on bib no.

  • Participant/Team Name
    Search participant/team name (or part of)

  • Division
    Search on division name. i.e open (20-39)

  • Club Name
    Search on club name

Open Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24022 Whaea Krakers Open Women Tarawera/Turangawaewae ---- 2:13:31
2 24060 PCKC Open Women Porirua Canoe & Kayak Club ---- 2:19:37
3 24066 Pardon Open Women tamaki ---- 2:25:04
4 24049 Jelly Bean Open Women Hoe Aroha Whanau o Mauao ---- 2:30:09
5 24062 Sharnee & Maria Open Women Te Paerangi Waka Ama ---- 2:45:56

Master Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24048 Dat us Master Women Rotorua ---- 2:11:37
2 24047 Lianne & Julz Master Women Waitakere Outrigger Canoe Club ---- 2:18:08
3 24026 CK W1 Master Women Hikoikoi Waka Ama ---- 2:19:18
4 24040 Coconuts Master Women Coconuts Outrigger Canoe Club ---- 2:26:49
5 24071 Ari & B.A Master Women Taniwha ---- 2:29:32
6 24009 Welly Wahine Master Women Hikoikoi ---- 2:31:16
7 24067 Manukau Master Women Manukau OCC ---- 2:37:50
8 24010 Sweet and Irie Master Women Hikoikoi ---- 2:40:34
9 24055 Grumpy Moles Master Women Waitakere Outrigger Canoe Club ---- 2:45:02
10 24061 Moana & Helen Master Women Te Paerangi Waka Ama ---- 3:04:52

Senior Master Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24102 CooPaa Snr Master Women Taniwha ---- 2:14:43
2 24078 Hardnuts Snr Master Women Taniwha ---- 2:33:42
3 24069 The Darville's Snr Master Women Townsville OCC ---- 2:35:39
4 24011 Noosa Snr Master Women Noosa ---- 2:36:07
5 24053 Tapi & Hilda Snr Master Women Rangaunu Sports Club ---- 2:47:32

Women Overall

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24048 Dat us Master Women Rotorua ---- 2:11:37
2 24022 Whaea Krakers Open Women Tarawera/Turangawaewae ---- 2:13:31
3 24102 CooPaa Snr Master Women Taniwha ---- 2:14:43
4 24047 Lianne & Julz Master Women Waitakere Outrigger Canoe Club ---- 2:18:08
5 24026 CK W1 Master Women Hikoikoi Waka Ama ---- 2:19:18
6 24060 PCKC Open Women Porirua Canoe & Kayak Club ---- 2:19:37
7 24066 Pardon Open Women tamaki ---- 2:25:04
8 24040 Coconuts Master Women Coconuts Outrigger Canoe Club ---- 2:26:49
9 24071 Ari & B.A Master Women Taniwha ---- 2:29:32
10 24049 Jelly Bean Open Women Hoe Aroha Whanau o Mauao ---- 2:30:09
11 24009 Welly Wahine Master Women Hikoikoi ---- 2:31:16
12 24078 Hardnuts Snr Master Women Taniwha ---- 2:33:42
13 24069 The Darville's Snr Master Women Townsville OCC ---- 2:35:39
14 24011 Noosa Snr Master Women Noosa ---- 2:36:07
15 24067 Manukau Master Women Manukau OCC ---- 2:37:50
16 24010 Sweet and Irie Master Women Hikoikoi ---- 2:40:34
17 24055 Grumpy Moles Master Women Waitakere Outrigger Canoe Club ---- 2:45:02
18 24062 Sharnee & Maria Open Women Te Paerangi Waka Ama ---- 2:45:56
19 24053 Tapi & Hilda Snr Master Women Rangaunu Sports Club ---- 2:47:32
20 24061 Moana & Helen Master Women Te Paerangi Waka Ama ---- 3:04:52

Open Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24025 The Muffin Tops Open Men Mooloolaba Outriggers ---- 1:49:24
2 24001 Brrr Open Men Heir Matau ---- 1:54:37
3 24128 Red & Black Open Men Manukau ---- 1:58:06
4 24118 Pueo 2 Open Men Taniwha ---- 2:03:05
5 24038 Coconuts Open Men Coconuts Outrigger Canoe Club ---- 2:06:48
6 24091 Left Right Open Men Mitamitaga Ole Pasifika Vaa Alo ---- 2:30:06
7 24058 Pontarina Open Men Taupo Waka Ama Club ---- 2:49:43

Master Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24065 The Champs Master Men PCKC/Parihaka ---- 1:51:38
2 24008 Downwind Master Men Brisbane River Dragons OCC ---- 1:55:34
3 24054 Armour Master Men Miti ---- 1:58:18
4 24126 Betta Master Men BRD ---- 2:13:59

Senior Master Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24006 HKX Pats Snr Master Men Tweed Coast and Noosa of Queensland ---- 02:01:03
2 24127 G & T Snr Master Men Panhuka ---- 02:03:06
3 24028 Cowboys Snr Master Men Waitakere ---- 02:03:12
4 24005 Cairns Beaches Snr Master Men Cairns Beaches Outrigger Club ---- 02:04:38
5 24007 Noosa Loggerheads Snr Master Men Noosa ---- 02:09:00
6 24079 Men 'n Black Snr Master Men Taniwha ---- 02:09:46
7 24124 BJ's Snr Master Men Taniwha ---- 02:22:38

Mens Overall

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
---- 24025 The Muffin Tops Open Men Mooloolaba Outriggers ---- 01:49:24
---- 24065 The Champs Master Men PCKC/Parihaka ---- 01:51:38
---- 24001 Brrr Open Men Heir Matau ---- 01:54:37
---- 24008 Downwind Master Men Brisbane River Dragons OCC ---- 01:55:34
---- 24128 Red & Black Open Men Manukau ---- 01:58:06
---- 24054 Armour Master Men Miti ---- 01:58:18
---- 24006 HKX Pats Snr Master Men Tweed Coast and Noosa of Queensland ---- 02:01:03
---- 24118 Pueo 2 Open Men Taniwha ---- 02:03:05
---- 24127 G & T Snr Master Men Panhuka ---- 02:03:06
---- 24028 Cowboys Snr Master Men Waitakere ---- 02:03:12
---- 24005 Cairns Beaches Snr Master Men Cairns Beaches Outrigger Club ---- 02:04:38
---- 24038 Coconuts Open Men Coconuts Outrigger Canoe Club ---- 02:06:48
---- 24007 Noosa Loggerheads Snr Master Men Noosa ---- 02:09:00
---- 24079 Men 'n Black Snr Master Men Taniwha ---- 02:09:46
---- 24126 Betta Master Men BRD ---- 02:13:59
---- 24124 BJ's Snr Master Men Taniwha ---- 02:22:38
---- 24091 Left Right Open Men Mitamitaga Ole Pasifika Vaa Alo ---- 02:30:06
---- 24058 Pontarina Open Men Taupo Waka Ama Club ---- 02:49:43

Open Mixed

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24093 Hawaiki Open Mixed Porirua Club ---- 2:02:40
2 24044 Tidy Whitey Open Mixed Ruamata ---- 2:07:57
3 24059 Lani Baby Open Mixed Hei Matau ---- 2:08:28
4 24122 M&M Open Mixed Manukau ---- 2:44:01

Master Mixed

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24072 Bro & Sissy HODGES Master Mixed PCKC ---- 2:06:07
2 24052 Todd And Lee-Anne Master Mixed motueka waka ama club ---- 2:08:11
3 24068 Hawaii Four Os Master Mixed Kai 'Opua Canoe Club ---- 2:10:48
4 24117 Pure 3 Master Mixed Tamaki OCC ---- 2:33:09
5 24120 Pure 2 Master Mixed Tamaki OCC ---- 2:33:51
6 24116 Pure 4 Master Mixed Tamaki OCC ---- 2:45:39

Senior Master Mixed

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24013 Katja & Uwe Snr Master Mixed Waitakere ---- 02:24:32
2 24070 A & E Snr Master Mixed Taniwha ---- 02:29:11
3 24081 Senior Later Snr Master Mixed Parihaka Waka Ama ---- 02:36:52
4 24121 Pure 1 Snr Master Mixed Tamaki OCC ---- 02:39:58

Mixed Overall

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 24093 Hawaiki Open Mixed Porirua Club ---- 02:02:40
2 24072 Bro & Sissy HODGES Master Mixed PCKC ---- 02:06:07
3 24044 Tidy Whitey Open Mixed Ruamata ---- 02:07:57
4 24052 Todd And Lee-Anne Master Mixed motueka waka ama club ---- 02:08:11
5 24059 Lani Baby Open Mixed Hei Matau ---- 02:08:28
6 24068 Hawaii Four Os Master Mixed Kai 'Opua Canoe Club ---- 02:10:48
7 24013 Katja & Uwe Snr Master Mixed Waitakere ---- 02:24:32
8 24070 A & E Snr Master Mixed Taniwha ---- 02:29:11
9 24117 Pure 3 Master Mixed Tamaki OCC ---- 02:33:09
10 24120 Pure 2 Master Mixed Tamaki OCC ---- 02:33:51
11 24081 Senior Later Snr Master Mixed Parihaka Waka Ama ---- 02:36:52
12 24121 Pure 1 Snr Master Mixed Tamaki OCC ---- 02:39:58
13 24122 M&M Open Mixed Manukau ---- 02:44:01
14 24116 Pure 4 Master Mixed Tamaki OCC ---- 02:45:39
Top