Back to results

Results Print this page

2017 OC1 Ruddered Relay Results

Search results

  • Division
    Filter results for selected Event

  • Bib No.
    Search on bib no.

  • Participant/Team Name
    Search participant/team name (or part of)

  • Division
    Search on division name. i.e open (20-39)

  • Club Name
    Search on club name

2017 OC1 Ruddered Golden Master Mixed

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
Golden Master X
1 1 TEAM Derek Mabbott / Wendy Mabbott Golden Master Mixed ---- Australia 2:47:24
2 46 TEAM L Tane / W Karnataka Haku Golden Master Mixed ---- New Zealand 2:49:04
3 95 TEAM P Corsbishly / K Lewis Golden Master Mixed ---- New Zealand 2:53:41
4 20 TEAM K Hildebrandt / U Hildebrandt Golden Master Mixed ---- New Zealand 3:03:43

2017 OC1 Ruddered Master Mixed

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
Master Mixed
1 15 TEAM Y Rodgers / S Keaney Master Mixed ---- New Zealand 2:36:03
2 6 TEAM Merryn Herlihy / Justin Roberts Master Mixed ---- New Zealand 2:37:53
3 26 TEAM P Roberts / L Clarke Master Mixed ---- New Zealand 2:44:42
4 51 TEAM S Te Paa / R Hibbert Master Mixed ---- New Zealand 2:46:48
5 14 TEAM E Wikiriwhi / A Wikiriwhi Master Mixed ---- New Zealand 3:07:38

2017 OC1 Ruddered Master Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
Master Men
1 39 TEAM G Jones / J Eruera Master Men ---- ---- 2:13:44
2 91 TEAM S Anderson / J Hulena Master Men ---- ---- 2:24:02
3 81 TEAM C Pauling / R Gilray Master Men ---- ---- 2:24:08
4 44 TEAM F Munroe / G Anderson Master Men ---- ---- 2:41:12
5 119 TEAM Pupu Jack Master Men ---- ---- 2:46:10

2017 OC1 Ruddered Master Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
Master Women
1 27 TEAM K Hodge / M Teteha Master Women ---- ---- 2:48:35
2 22 TEAM L Savage / B Boyce Master Women ---- ---- 3:03:56
3 23 TEAM L Hall / N Mita Master Women ---- ---- 3:26:31
DNF 41 TEAM E de jong / A Strickland Master Women ---- ---- ----

2017 OC1 Ruddered Open Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
Open Men
1 79 TEAM S Roulston / S Herbert Open Men ---- ---- 2:09:43
2 70 TEAM M Mausio / C Peri Open Men ---- ---- 2:09:51
3 5 TEAM Paul Roozendaal / Mike Rogerson Open Men ---- ---- 2:11:38
4 97 TEAM Twin Towers Open Men ---- ---- 2:12:56
5 72 TEAM D Firth / M Cresswell Open Men ---- ---- 2:14:13
6 67 TEAM N Mulligan / M Ammunson-Fyall Open Men ---- ---- 2:41:25

2017 OC1 Ruddered Open Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
Open Women
1 87 TEAM Nys / Lou Open Women ---- ---- 2:44:03
2 88 TEAM M Timoti/ E Timihou Tepapa Open Women ---- ---- 2:45:58
3 69 TEAM M Gilbert / J Tuhoe Open Women ---- ---- 2:55:56
4 58 TEAM R Thompson / M Impey Open Women ---- ---- 3:05:01
5 64 TEAM S Vehikite / F Vehikite Open Women ---- ---- 3:17:58
DNF 85 TEAM S Hunter / A Robertson Open Women ---- ---- ----

2017 OC1 Ruddered Senior Master Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
SNR Master M
1 31 TEAM G McKay / R Pehi Senior Master Men ---- ---- 2:21:08
2 16 TEAM Mike Weiss / Ben Finau Senior Master Men ---- ---- 2:22:44
3 82 TEAM P Fong / K Cornwall Senior Master Men ---- ---- 2:28:17
4 99 TEAM P. Ash/ F. Brewster Senior Master Men ---- ---- 2:32:46
5 100 TEAM Bunny and Daryl Senior Master Men ---- ---- 2:35:24
6 59 TEAM R Evans / G Whiting Senior Master Men ---- ---- 2:59:43
Top