Back to results

Results Print this page

2017 OC1 Rudderless Relay Results

Search results

  • Division
    Filter results for selected Event

  • Bib No.
    Search on bib no.

  • Participant/Team Name
    Search participant/team name (or part of)

  • Division
    Search on division name. i.e open (20-39)

  • Club Name
    Search on club name

2017 OC1 Rudderless Master Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
Master Men
1 33 TEAM J Ah koui / P Rimene Master Men Rudderless ---- ---- 2:22:36
2 4 TEAM Moetaua Rua / Marcelino Ariitai Master Men Rudderless ---- ---- 2:27:32
3 117 TEAM Team Apetahi Master Men Rudderless ---- ---- 2:32:44
4 116 TEAM Team Tamarii Master Men Rudderless ---- ---- 2:39:37
5 43 TEAM C lindesay / T parker Master Men Rudderless ---- ---- 2:40:44
6 127 Team Mike Sala / Junior Pauka Master Men Rudderless ---- ---- 2:41:21
7 32 TEAM A Brown / T Tumoana Master Men Rudderless ---- ---- 2:48:38
8 57 TEAM A Dick / S Niwa Master Men Rudderless ---- ---- 3:05:34

2017 OC1 Rudderless Master Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
Master Women
1 49 TEAM B Monga / N Monga Master Women Rudderless ---- ---- 3:03:04
2 10 TEAM Yvette Heke / Sonya Carrington Master Women Rudderless ---- ---- 3:04:23
3 56 TEAM B O'Brien / M Takimoana Master Women Rudderless ---- ---- 3:38:12

2017 OC1 Ruddered Open Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
1 80 TEAM T King / K Jerusalemy Open Men Rudderless ---- ---- 2:06:04
2 126 Team Iles Sous Le Vent Open Men Rudderless ---- ---- 2:08:55
3 96 TEAM O Teihotua/ M Herirani Open Men Rudderless ---- ---- 2:10:32
4 118 TEAM Still Hungover Open Men Rudderless ---- ---- 2:10:46
5 47 TEAM J Perese / M Malaki-Williams Open Men Rudderless ---- ---- 2:12:45
6 98 TEAM J. Scherzer/ Noho Open Men Rudderless ---- ---- 2:13:45
7 19 TEAM Manuiva Doucet / Keahi Agnieray Open Men Rudderless ---- ---- 2:14:46
8 73 TEAM B Campbell / G Anderson Open Men Rudderless ---- ---- 2:15:04
9 35 TEAM A Roozendaal / M Hellesoe Open Men Rudderless ---- ---- 2:15:39
10 25 TEAM J Walters / N Hohepa Open Men Rudderless ---- ---- 2:16:05
11 8 TEAM Fabien LARHANTEC / Teiki TEMANAHA Open Men Rudderless ---- ---- 2:17:18
12 7 TEAM Anthony Brinon / Kelvyn Cheval Open Men Rudderless ---- ---- 2:18:01
13 38 TEAM T Southon / T Barclay-Kerr Open Men Rudderless ---- ---- 2:22:09
14 74 TEAM K Edmonds / K Sakey Open Men Rudderless ---- ---- 2:22:39
15 76 TEAM M Te Kowhai / T James Open Men Rudderless ---- ---- 2:23:07
16 29 TEAM M Zandstra / S Rolleston Open Men Rudderless ---- ---- 2:27:01
17 54 TEAM D Caulder / B Bowman Open Men Rudderless ---- ---- 2:28:46
18 83 TEAM Bayside Ashon and Tehautorua Open Men Rudderless ---- ---- 2:30:15
19 75 TEAM M Herewini / C Morunga Open Men Rudderless ---- ---- 2:32:14
20 68 TEAM P Taiapa / J Nuku Open Men Rudderless ---- ---- 2:32:32
21 92 TEAM J Papalii / B Forde Open Men Rudderless ---- ---- 2:35:44
22 94 TEAM T Lerew / H Yamaguchi Open Men Rudderless ---- ---- 2:35:57
23 62 TEAM D Walford / C Terry Open Men Rudderless ---- ---- 2:37:44
24 60 TEAM G Stirling / T Stirling Open Men Rudderless ---- ---- 2:38:22
25 18 TEAM Zane Kingi-Abraham / Wetere Taka-Brown Open Men Rudderless ---- ---- 2:39:55
26 55 TEAM M Hounsome / S Cribb Open Men Rudderless ---- ---- 2:41:23
27 77 TEAM D James / J Yates Open Men Rudderless ---- ---- 2:43:55
28 90 TEAM T Paenga / K Glassie (Ngawati) Open Men Rudderless ---- ---- 2:44:26
29 40 TEAM R Uri / D Harriman Open Men Rudderless ---- ---- 2:54:33
DNF 66 TEAM S Rimene-Albrett / A Hurihunganui Open Men Rudderless ---- ---- ----

2017 OC1 Ruddered Open Mixed

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
Open Mixed
1 52 TEAM A Ransom / N Babbington Open Mixed Rudderless ---- ---- 2:41:42
2 65 TEAM R Cowley / R Frost Open Mixed Rudderless ---- ---- 2:42:46
3 61 TEAM S Finau / F Finau Open Mixed Rudderless ---- ---- 2:43:54
4 89 TEAM A Gordon-Glassford / R Urlich Open Mixed Rudderless ---- ---- 2:44:28
5 53 TEAM L Hynes / D Walford-Collier Open Mixed Rudderless ---- ---- 2:44:31
6 30 TEAM G Donaldson / K Donaldson Open Mixed Rudderless ---- ---- 2:47:16
7 63 TEAM K Finlay / S Lemalu Open Mixed Rudderless ---- ---- 2:53:46
DNF 129 TEAM S Pare / D Daniels Open Mixed Rudderless ---- ---- ----

2017 OC1 Rudderless Open Women

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
Open Women
1 21 TEAM D Thomas / M Papuni Open Women Rudderless ---- ---- 2:48:29
2 37 TEAM N Disse / D Malaki-Williams Open Women Rudderless ---- ---- 2:54:20
1 21 TEAM D Thomas / M Papuni Open Women Rudderless ---- ---- 2:48:29
2 37 TEAM N Disse / D Malaki-Williams Open Women Rudderless ---- ---- 2:54:20

2017 OC1 Rudderless Senior Master Men

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
SNR Master M
1 78 TEAM M Stricker / G Smith Senior Master Men Rudderless ---- ---- 2:35:55
2 9 TEAM Bill Halkyard, David King Senior Master Men Rudderless ---- ---- 2:39:15
3 12 TEAM John Pauling / Warren Parrish Senior Master Men Rudderless ---- ---- 2:46:13
4 13 TEAM Jean Tetohu / Paul Langley Senior Master Men Rudderless ---- ---- 2:47:29
5 11 TEAM Gregg Sinton / Lawrence Taniwha Senior Master Men Rudderless ---- ---- 2:50:31

2017 OC1 Rudderless Senior Master Mixed

Place Bib No Team Name Division Club Name Country Finish Time
SNR Master X
1 24 TEAM L Reaburn / T Tapsell Senior Master Mixed Rudderless ---- ---- 2:48:23
2 45 TEAM T Albert / B Orchard Senior Master Mixed Rudderless ---- ---- 2:53:48
DNF 48 TEAM H Squires / W Maihi Senior Master Mixed Rudderless ---- ---- ----
Top